K1 & Boks

boks k1 Dąbrowa Górnicza

Sprawdź i zapisz się:

K1

Zajęcia dla dorosłych

K-1 to formuła pośrednia pomiędzy Kickboxingiem a Muay Thai. Zawodnicy mogą używać wszystkich technik bokserskich i nożnych, oprócz uderzeń łokciami, a klincz jest ograniczony do zadania w uchwycie tylko jednego kopnięcia kolanem bez naciągnięcia głowy. Na treningu główną uwagę skupiamy na poprawnej technice oraz rozwoju siłowo – wytrzymałościowo – kondycyjnym. 

Klub oferuje możliwości rozwojowe dla zawodników – sparingi, wyjazdy na zawody, ale zapraszamy również osoby będące bardziej zainteresowane nabyciem umiejętności obronnych czy rozwojem fizycznym (nie musisz brać udziałów w sparingach czy zawodach). Gwarantujemy też luźną i przyjazną atmosferę. 

Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 18:30. Nabór otwarty dla dorosłych i młodzieży od 14. roku życia. Pamiętajcie – treningi nie tylko kształtują nasze umiejętności fizyczne, ale tez charakter!

Zajęcia dla dzieci

W grupie dzieci głównie skupiamy uwagę na poprawie ich wytrzymałości i koordynacji ruchowej – tak zwane 80 do 20: 80% to zabawa i ćwiczenia, a 20% to sztuki walki.

Kickboxing jest sportem, który pozwoli przygotować wasze pociechy motorycznie do każdego sportu w przyszłości. Podczas treningu dzieci
często rywalizują między sobą w różnych wyścigach, ćwiczeniach ogólnorozwojowych czy bezpiecznych walkach w kaskach na paluchy piankowe (makarony do pływania). Pozwoli im to nauczyć się jak radzić sobie emocjonalnie w przypadku, gdy ktoś tego dnia okaże się szybszy i silniejszy.
Ale sport nie tylko rozwija naszą sprawność fizyczną. Poza wyprowadzeniem ciosów poznajemy wartości takie jak wzajemna (zdrowa) rywalizacja,
dyscyplina, determinacja oraz czym jest honor i szacunek.
Szacunek to wartość, która zasługuje na wyróżnienie. Dzieci zrozumieją czym jest życzliwość i postawa akceptacji oraz, że „słowo nauczyciela jest słowem świętym” i oczywiście, że najważniejsza w tym wszystkim jest dobra zabawa 🙂

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10:00 i trwają do godziny 11:00. Nabór do grupy jest otwarty dla dzieci w przedziale wiekowym między 5 a 10 lat, starsze dzieci zapraszamy na zajęcia odbywające się we wtorki i czwartki.

Boks

Zajęcia dla dorosłych

Treningi boksu dla grupy dorosłej trwają 1,5 godziny, w tym czasie jesteśmy w stanie naprawdę dużo wynieść z zajęć. Głównym celem trenera jest nauczenie swoich podopiecznych jak najlepszych technik bokserskich, których będą mogli potem swobodnie używać podczas następnych treningów bądź sparingów.
Oprócz wyżej wspomnianej techniki ważną częścią przygotowań bokserskich są: wytrzymałość, kondycja, szybkość, które będziemy starać się rozwijać u każdego z naszych klubowiczów w zależności od zaplanowanego treningu.
Tak jak w przypadku grupy dzieci boks może pomoc ci w różnych płaszczyznach życia Jest to świetny sposób na poprawę swojej kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Jeśli nadal się zastanawiasz czy masz predyspozycje, to nie trać czasu, tylko zgłoś się do nas i zacznij z nami swoją przygodę!

Zajęcia dla dzieci

Dzieci, które chcą zacząć swoją przygodę z boksem powinny mieć co najmniej 5/6 lat.
Podczas tych zajęć trener przez godzinę skupia się głównie na ogólnym rozwoju Twojego dziecka.
Co rozumieć poprzez ogólny rozwój? Nasi najmniejsi podopieczni uczą się podstawowych ćwiczeń oraz nawyków treningowych takich jak: pompki, brzuszki, przysiady, podstawy kunsztu bokserskiego.
Warto wspomnieć o mentalnych plusach naszych zajęć, którymi są: samodyscyplina, szacunek do starszych (trener wyznacza jasno określone granice) , poprawa skupienia oraz pozytywne zwiększenie samopoczucia.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko zaczęło swoją przygodę ze sportem, to boks jest idealnym rozwiązaniem!

A może chcesz spróbować czegoś innego?

Wpadnij do nas też na siłownięcrossfit lub fitness oraz indoor cycling.

Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Będzin – jedyny afiliowany klub w Zagłębiu Dąbrowskim

5/5 - (2 votes)